Проект “Відчуй.Барви”

Про проект

Проект «Відчуй.Барви» передбачає створення циклу робіт з використанням різних фактур, які допоможуть відчути кольори на дотик і таким чином цілісно сприйняти мистецький твір.
Проект спрямований на те, щоб зробити доступною для незрячих людей ту область матеріальної культури, сприйняття якої ускладнене через вроджені чи набуті вади.

За допомогою технології, яка використовується при друці картини, ми розвиваємо як у людей з інвалідністю так і без, дрібну моторику, мислення, пам’ять, увагу та уяву. Тому варто здійснити наукове вивчення та обґрунтування доцільності використання тих чи інших зображень для друку, тактильних елементів, розташування елементів картини (опис картини, саму картину, її карту).
Важливість проекту полягає у тому, що реалізація даної програми в Мистецькому Арсеналі, провідному культурному центрі України, та створення комфортного середовища для людей з інвалідністю приверне увагу широких кіл населення, сотен тисяч постійних і нових відвідувачів комплексу, до питання необхідності забезпечення права інвалідів на повноцінне життя та доступ до культурних цінностей, впливаючи на формування позитивної громадської думки стосовно людей з інвалідністю.
У той же час в країні майже немає закладів культури, які б могли забезпечити доступ людей з порушеннями зору до культурного продукту, не лише за допомогою слуху, а комплексно, за допомогою усіх збережених аналізаторів.

Мета – створення можливостей інтеграції у соціальний простір та соціокультурної реабілітації осіб з інвалідністю шляхом створення умов для комфортного перебування в музейному просторі, забезпечення доступності культурного надбання, покращення ситуації навколо забезпечення рівних прав на творчий та культурний розвиток, організації дозвілля та художньо-естетичного виховання.

Завдання проекту:

  • забезпечення рівних можливостей у доступності культурних цінностей, мистецьких та освітніх програм для дітей і дорослих з інвалідністю,
  • розробка та створення спеціальної програми заходів, що надасть можливість людям з інвалідністю бути активними учасниками музейного простору,
  • створення платформи для постійного діалогу щодо забезпечення рівних прав усіх членів суспільства,
  • привертання уваги широкого загалу до питання необхідності створення рівних умов для усіх груп відвідувачів,
  • формування прогресивної громадської думки стосовно людей з інвалідністю та сприяння їх інтеграції у соціум,
  • стимулювання музейних та інших мистецьких інституцій України щодо активізації їх діяльності у даному напрямку