Лабораторія винахідників SparkLab

5 вересня 2012 року в рамках відбулося відкриття унікального освітнього проекту– лабораторії  винахідників  SPARK!LAB – першого проекту у рамках комплексноїІнноваційної програми розвитку для дітей та молодів Мистецькому Арсеналі.

Організатори проекту, Генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Наталія Заболотна, Посол США в Україні Джон Теффт, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, Координатор освітніх проектів Центру ім. Лемельсонів Тріша Едвардс і Директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру урочисто перерізали стрічку, після чого SPARK!LAB у стінах Мистецького Арсеналу було оголошено відритим. Впродовж місяця українські діти та підлітки зможуть стати учасниками захоплюючої дослідницької програми та створювати нові ідей та винаходи.

SPARK!LAB об’єднує мистецтво і технології в єдину програму, через яку діти пізнають, досліджують, вивчають навколишній світ, а також створюють власні роботи. SPARK!LAB – це інтерактивний простір з унікальною програмою, яка спонукає дітей та підлітків творити, здійснювати власні винаходи, здобувати та поширювати знання про українських винахідників, науковців та митців.

SPARK!LAB вже понад 12 років є одним з найуспішніших освітніх проектів Музею американської історії і зразком освітньої програми, яка активно реалізується в усіх культурних та мистецьких закладах США. SPARK!LAB у Мистецькому Арсеналі став першим міжнародним досвідом Центру Лемельсонів.

Генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Наталія Заболотна

Однією з ключових цілей Мистецького Арсеналу є впровадження та розвиток освітніх програм для юних шанувальників мистецтва. Сьогодні ми представляємо інноваційний проект для дітей, який визнано кращим зразком у своїй галузі у США. Лабораторію SPARK!LAB створено у Смітсонівському інституті і я переконана, що співпраця з цією поважною інституцією відкриває нові перспективи у розвитку наших спільних проектів у майбутньому в Мистецькому Арсеналі і в Україні в цілому.

Посол США в Україні Джон Теффт

Україна дуже багата на винахідників. Одним з них є випускник Київського політехнічного інституту, конструктор гвинтокрила Ігор Сікорський. Мало хто вірив, що дитячі майстрування Сікорського можуть бути втіленими в життя. Але він втілив ідею, на якій базується лабораторія SPARK!LAB – це винахідництво у грі. І нехай цей винахідницький дух Сікорського надихає усіх на проекті SPARK!LAB! Впевнений, що і серед українських юних винахідників росте наступний Сікорський.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко

SPARK!LAB – місце для відкриття нових українських талантів. Я переконаний, що кожна дитина є митцем і творцем, а наше завдання створити для дітей  можливість відкрити свій талант.

Директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру

Цей проект у Мистецькому Арсеналі особливий. Приємно і важливо, що він став першим міжнародним досвідом SPARK!LAB. Також приємно те, що ми з нашими партнерами створили широку і прекрасну освітню програму для дітей, яка протягом місяця триватиме в Мистецькому Арсеналі. Але найприємніше те, що ми працювали для дітей, майбутніх відвідувачів Мистецького Арсеналу. А працювати для дітей – це особливе задоволення.

Координатор освітніх проектів Центру ім. Лемельсонів Тріша Едвардс

SPARK!LAB! – один з найбільш амбіційних проектів Центру Лемельсонів. В майбутньому ми плануємо  багато міжнародних проектів, але Київ та Україна завжди залишатимуться першими.